Ciekawe akcesoria do pizzy

28/05/2021

Pizza to prawdopodobnie najpopularniejsze danie włoskie. Osobiście nie znam nikogo kto by za nią nie przepadał! Dowodem na jej popularność jest choćby fakt, że w każdym większym polskim mieście możemy spotkać przynajmniej jedną restaurację serwującą pizzę. Wielu z nas wypieka ją również we własnym domu. Wystarczy odpowiedni przepis, piec i odrobina wolnego czasu, aby uraczyć siebie i bliskich smakiem domowej pizzy.
Jeśli pichcenie sprawia Ci radość, a pizza zajmuje szczególne miejsce w Twoim serduszku koniecznie zainwestuj w gadżety do jej pieczenia i serwowania. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji. Sprawdź!

Nóż do ciasta do pizzy

Ciasto do pizzy charakteryzuje się dużą elastycznością, sprężystością i lepkością, dlatego jego porcjowanie może być dość trudne. Jeśli i Ty napotkałeś ten problem koniecznie rozważ zakup profesjonalnego noża do ciasta do pizzy. Wyglądem przypomina on prostokątną blaszkę z jednej strony zakończoną plastikowym uchwytem. Jest komfortowy w użytkowaniu, łatwy w utrzymaniu w czystości i doskonale nadaje się do krojenia i porcjowania pizzy.

Kamień do pizzy

Kamień do pizzy to dość kontrowersyjne akcesorium, którego konieczność stosowania nie każdy rozumie. Wszak pizza upiecze się i bez niego, prawda? Jest w tym sporo racji, warto jednak wiedzieć, że wykorzystując kamień do pizzy gwarantujemy jej równomierne ogrzanie, a co za tym idzie zapobiegniemy sytuacji, kiedy część pizzy jest już niemal spalona, a inna część wciąż jeszcze niedopieczona.

Deska do pizzy

Deska do pizzy to akcesorium przydatne w trakcie porcjowania i serwowania tego włoskiego specjału. W sprzedaży znajdziemy różnorakie modele, np. z rączkami ułatwiającymi przenoszenie, z rowkami, dzięki którym możliwe jest krojenie pizzy na równe kawałki oraz modele obrotowe przydatne w trakcie ucztowania w większym gronie. Pamiętajmy jednak, że porządna deska do pizzy powinna być wykonana z drewna lub bambusu. Modele plastikowe nie zdadzą egzaminu.

Nóż / nożyce do pizzy

Nóż do pizzy to akcesorium, które zna prawdopodobnie każdy fan tej włoskiej potrawy. Jego budowa znacząco różni się od tradycyjnych noży stosowanych w gastronomii. Obrotowe kółko przymocowane do rączki znacząco ułatwia dzielenie pizzy na kawałki.
Ciekawostką wśród gadżetów do serwowania pizzy są nożyczki do jej cięcia, często połączone z łopatką. Dzięki nim porcjowanie placka jest banalnie proste i zajmuje dosłownie chwilę.

Talerze do serwowania pizzy

Interesującym akcesorium do serwowania pizzy są również talerze i tace, na których można umieścić pizzę w całości. Prezentuje się ona wówczas wyjątkowo okazale i tym bardziej zachęca uczestników spotkania do wspólnego biesiadowania.

Czy wiesz, że…

W naszej włoskiej restauracji pod Poznaniem serwujemy pyszną, pizzę z dodatkami, które bez wątpienia przypadną Ci do gustu? Zapraszamy do skorzystania z oferty!

Close
Close